HEALTHY SUNBATHING

 


Krásný slunný červen,


dnes Vám položím jednoduchou otázku. Co Vás napadne, když se řekne zdravé opalování? Já jsem nad touto otázkou nemusela přemýšlet dlouho. Určitě tím nemyslím, že musíte být schovaní doma nebo ve stínu, ale opalovat se jde i zdravě. Pro mě je použití vysokého faktoru důležitý krok v každodenní beauty rutině. 

Díky své dlouholeté práci jsem viděla doslova tisíce nenalíčených pletí a na každé se dá poznat, jestli byla pleť chráněná proti UV nebo nikoliv. Více než osmdesát procent nadměrného slunění způsobuje hyperpigmentaci, hluboké vrásky, ochablou pokožku a dehydrataci. Naše pokožka si pamatuje všechno, čeho se na ní dopustíme/dopustili. Bohužel nám vrátí ty hodiny mládí strávený opalováním a po třicítce nám to vše ukáže. Dnes už je vědecky dokázané, že ochrana před UV zářením je zároveň prevence proti vráskám a všem nedokonalostem.


Podíváme se, jak vysoké SPF je důležité. Ať už máte SPF 30 nebo 50, vždy ho vynásobte 5 a výsledek 150 nebo 250 znamená počet minut, kdy je vaše pokožka chráněná před UV zářením. Pozor, pokud jste ve vodě nebo se potíte, ochrana je rychle zmenšuje, proto je doporučeno aplikovat produkty každé dvě hodiny. Pro dlouhodobé opálení, doporučuji začínat s SPF 50 a postupně snižovat.Mezi mé favority jednoznačně patří značka Bioderma, ať už se jedná o péči o pleť nebo tělo. Na obličej mám produkt Bioderma Photoderm Nude Touch SPF 50, který je přirozený a lehce tónovaný fluid s efektem přirozeného make-upu. Navíc má texturu se zmatňujícím efektem až na 8 hodin. Nezanechává nerovnosti a ani bílé skvrny. Chrání před UVA a UVB zářením a obsahuje patent buněčné bioochrany, který chrání pokožku okamžitě a trvale. Chrání buňky a bojuje proti předčasnému stárnutí pleti.
Na tělo jsem tentokrát vyměnila krém za olej a tento Bioderma Photoderm Bronz olej SPF 50 je tak lehoučký suchý olej, který chrání před UVA a UVB zářením. Navíc je vhodný i pro tu nejcitlivější pokožku a je ideální i do extrémních podmínek na horách i tropech. Olej aktivuje, zintenzivňuje a dlouhodobě prodlužuje opálení.

Nezapomínám ani na rty. Blistex ultra SPF 50 je lehký balzám, který chrání proti chladu, větru a slunečnímu záření. Rty hydratuje a dlouhodobě chrání proti UV záření. Můj tip- aplikujte balzám i přes rty, nejlépe pod nos. Zabráníte tak hyperpigmentaci tzv. knírku pod nosem :).Pokud jste u moře nebo doma u bazénu, důležitá je i péče po opalování. Opálená pokožka je hezká na pohled, ale vysušená nikoliv. Osvěžující mléko po opálení Bioderma Photoderm after sun 500 ml zklidňuje, hydratuje a brání před vysušením pokožky. Navíc alantion a ginko biloba zklidňují pocit přehřátí. Oceňuji velké balení, které využije naše čtyřčlenná rodina.Jakou ochranu před sluncem používáte vy?


*spolupráce s benu.czCONVERSATION

0 komentářů:

Okomentovat