SKIN IN PREGNANCY

Během těhotenství je to s pletí jak na houpačce. Někdo má doslova glow skin, ale většina z nás (ano i já) má akné, našedlou pleť, pigmentaci a dehydratovanou pleť. V těhotenství péči o pleť určitě nevynechávejte.

Pokožka je citlivější díky zrychlenému metabolismu a hormonům. Pokud můžete vyměňte vaše běžné produkty za přípravky na citlivou pleť. Nepoužívejte nic drastického, žádné koncetrované produkty s vysokým obsahem vitamínů A a C. Peeling zvolte šetrný nejlépe enzymatický nebo s jemnými částečkami. Zapomeňte i na invazivní procedury, chemické peelingy, výplně, přístroje, lymfatické masáže.


Mazat, mazat, mazat

ano několikrát denně. Víte, že až 90% žen se během těhotenství objeví strie? Ano, to je u můj případ. Nejčastěji na břiše, prsou, vnitřních stehen, boky i ruce. Poctivě jsem se u prvního těhotenství mazala, ale během porodu mi břicho neskutečně popraskalo, takže i mě se nevyhnuli. U druhého se neudělaly, jenom zvýraznily ty co už tam byly :) Svoji roli hraje taky genetika, tvar břicha, umístění plodu. Používejtet oleje a tělová mléka, co vám bude příjemné.

Ochrana proti SPF

jak víte, já se proti UV záření chráním poctivě, takže naštěstí se mi žádná hyperpigmentace neudělala. Bohužel jsem u spousty žen viděla doslova mapy po obličeji, na rukou i na břiše. Proto radím chraňte se proti sluníčku. Hyperpigmentace se během těhotenství vytvoří i za pár hodin, ale boj s ní je na několik let.

Hydratace

miminko nám bere nejen živiny a krásu :)ale i vodu a to hodně. Pití vody určitě nezvyšujte, ať nemáte otoky, ledviny pracují na plné obrátky a víc vody nepotřebují. Hydratujte pleť a tělo. Zařaďte do své skincare hydratační séra s kyselinou hyaluronovou, masky a denní krémy. Masky si aplikujte i několikrát týdně nebo na noc. Uvidíte, že se ráno probudíte se svěží pletí.

Akné a čištění

tento problém jsem řešila taky a proto radím, méně je více. Pokud i nadále budete chodit na kosmetiku, tak žádné drastické čištění. S pletí je to jak na houpačce. Já jsem v těhotenství měla problém s akné a po porodu vše zmizelo a byla jsem vysušená jak treska :)

Vitamin E a kyselinu listovou

zařaďte do svého jídelníčku před otěhotněním i během. Kyselina listová jako vitamínový doplněk snižuje riziko vrozených vad. Jezte i pestrou stravu bohatou na vitaminy a již zmíněnou kys. listovou. Mezi ně patří hlavně hrách, avokádo, fazole, pomeranč, špenát, kapusta, brokolice a chřest. Čerstvé freshe z pomeranče, ananasu a i rajčete pokud můžete. Hodně výživná jsou i játra a droždí.
Vůně a pachy jsou v těhotenství neskutečně zvýšené a když jsem si chtěla nalakovat nehty, bylo mi zle. Odlakovač, lak, tělové mléko a pěna mi neskutečně vadili, proto jsem používala ty bez parfemace. Nebojte, můžete o sebe bezpečně pečovat aniž by to ohrozilo miminko nebo vás.

Nebudu vám lhát, obě mé těhotenství jsem doslova prozvracela a zvládla jsem sníst akorát ovoce, zeleninu a bílý jogurt. Na maso a ryby jsem se nemohla ani podívat a sladké jsem mohla jíst po kilech :)

Každé těhotenství je jiné. Pro někoho je to nejkrásnější období a pro někoho období pekla :). Tělo si samo řekne co potřebuje, takže mu naslouchejte.CONVERSATION

2 komentářů:

  1. Chápu, že je to moc nepříjemné, strie opravdu dokážou potrápit. A hlavně když to zase a vždy odnesou ženy. Většinou se strie na prsou nebo břiše objevují vlivem těhotenství. U někoho to může být i způsobené vlivem hormonů a nedostatečnou elasticitou kůže. Určitě se potom dá ve vyšším věku oslovit někoho <a href="https://nova-prsa.cz/>takového</a> pro pomoc s úpravou prsů. Je mi to moc líto, že musíme my ženy vůbec mít takové problémy :(

    OdpovědětVymazat