6 COSMETICS PRODUCT YOU NEED TO HAVEKrásný den všem

nejčastější dotaz mých klientek byl, jaké tedy mají používat produkty, aby měly co nejhezčí pleť a vypadali stále dobře. Dneska bych Vám chtěla říct, jaké produkty používat. V kosmetice pracuji už 9 let, ale těchto 6 produktů se nezměnilo a měla by je používat každá slečna i žena nehledě na věku nebo financí. Nebudu zdržovat, jdeme na to!


*Odličovací produkty
Klientka hned očekává, že jí doporučím krém, ale když se jí zeptám čím se odličuje, tak odpověď je vždy skoro stejná. Ničím nebo vodou, mýdlem a to nejhorší -nepovažuji to za podstatné! Takže stále a pořád dokola. Pokud pleť nebude odlíčená a čistá, ani ten nejdražší a nejlepší krém nebude fungovat. Jako se pravidelně koupeme, tak se stejně musíme odličovat. Pleť je jako magnet, během dne a noci ,, nachytá" nečistoty, prach, smog a pot. Já používám mléko a tonikum na odlíčení makeupu. Ráno se odlíčím micelární vodou. Záleží na Vás jestli to bude mléko, gel, pěna, hlavně aby to splnilo svůj účel a bylo to pro Vás příjemné.

*Peeling
Peeling je trochu ošemetná věc. Hodně klientek ho neumí správně používat a spíš si ublíží než pomůžou. Přitom je tak důležitý. Pleť je po něm krásně hebká, odstraní se odumřelé buňky a krém nebo sérum se lépe vstřebá. Moje rada zní: raději vybírejte jemný peeling, používejte ho maximálně jednou za týden. Lehce ho vmasírovat a pak smýt.

*Sérum
Hodně se na něj zapomíná. Přitom je doslova zázračné. Díky jeho lehké textuře obsahuje vysoké množství účinných látek. Séra jsou skvěle variabilní, dají se kombinovat s jakýmkoliv krémem a účinnost krému ještě víc podpoří. Já séra hrozně ráda používám a zkouším různé značky.

*Oční krém
Kůži okolo očí máme nejtenčí z celého těla. Prochází tudy i lymfatický systém a pokud lymfa nepracuje správně, nejvíce vody se pak usazuje pod očima. Proto máme otoky-pytle. Záleží také na životním stylu, mimice a dědičnosti. Oční krém je stejně důležitý jako krém na pleť. Nejprve bych zvolila hydratační, výživný krém a pak i proti vráskám. Zase záleží na stavu pleti okolo očí.*Pleťový krém
Dostáváme se k tomu nejlepšímu. Krém na obličej bychom používat měli každý den. Nejen že nám udržuje pleť hydratovanou, ale taky ji chrání proti slunečnímu záření, antioxidantům a působí proti vráskám. Najít ten správný není lehké, nejprve si promyslete jaký problém chcete řešit. Pak se Vám okruh krému zmenší a můžete vybírat. Skvělé je si promluvit s odborníkem. Raději doporučuji poradit se s kosmetičkou, která Vaši pleť zná důkladně a hlavně nenalíčenou. Bohužel jsem si v parfumérii všimla, že se prodavačka snaží prodat za každou cenu krém, který pro klientku není vůbec vhodný. Je to běh na dlouho trať, ale cíl je v dohledu :)


*Maska
Nechci říkat, že si masku musíte nutně koupit, ale mít ji doma je taky skvělé a efektivní. Naštěstí už nejsou jenom masky krémové v tubě, ale hit jsou sheet masky. Na trhu je spoustu značek a typů masek pro všechny typy pleti. Jsou doslova napumpované ingrediencemi a s pletí dělají zázraky. Moje nejoblíbenější jsou tyto tři. Více info o nich bude v dalším článku.


Dnes jsem nechtěla doporučovat konkrétní značky, proto o nich víc nepíšu. Chci aby tento článek byl pro všechny co tápou a chtějí docílit zdravé a mladistvé pleti. Na trhu je spoustu značek, nemusíte hned kupovat ten nejdražší krém nebo nejlevnější. Zkoušejte, objevujte. Investujete do sebe, také do toho jak budete vypadat za 10-20 let. Pleť Vám to ráda vrátí. Kosmetika má být zábava, tak se bavte :)

CONVERSATION

4 komentářů:

 1. Odličování je základ a jinak na séra já nedám dopustit, mám jich hned několik... :-) Hezký článek!
  http://verrygusto.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, bez odličování to prostě nejde a séra mám taky ráda, děkuji :)

   Vymazat
 2. Těm třem peelingům zatím stále odolávám, ale možná by nějaký za zkoušku stál :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat